Podłączasz laptopa do prądu, a mimo to na pasku zadań widzisz, że sprzęt się nie ładuje albo ładuje się z przerwami? Dociskasz kable i nadal jest tak samo? Laptop upadł i gniazdo zasilania wpadło do środka? Wszystko wskazuje na to, że usterce uległ zasilacz lub albo złącze zasilania w laptopie.Gniazdo zasilania jest najbardziej narażonym na uszkodzenia mechaniczne elementem w laptopie. Kilka razy dziennie wyciągamy i wkładamy wtyczkę zasilacza, a to sprawia, że po pewnym czasie gniazdo może się wyłamać – prawdopodobnie konieczna będzie wówczas jego wymiana.
Niebezpieczne jest również używanie źle dobranego zasilacza. Stosując zasilacze, które nie są oryginalne, również możemy doprowadzić do uszkodzenia złącza zasilania i płyty głównej.

Jak rozpoznać usterkę gniazda zasilania?

  • dioda zasilania mruga
  • laptop nie włącza się i nie reaguje na włącznik
  • gniazdo zasilania lub wtyczka zasilacza nagrzewają się
  • pomimo podłączenia zasilacza, bateria nie ładuje się lub następują przerwy w ładowaniu
  • wyczuwalny jest zapach spalenizny podczas ładowania baterii

W naszych serwisach komputerowych w Warszawie i Markach – każdą usterkę związaną z gniazdem zasilania naprawimy szybko, sprawnie, tanio, ale przede wszystkim – profesjonalnie. Nasi fachowcy wymieniają i naprawiają gniazda zasilania w laptopach wszystkich marek. Wystarczy do nas zadzwonić lub przyjść do serwisu z uszkodzonym laptopem. Warto wziąć ze sobą również zasilacz – to ułatwi nam zdiagnozowanie usterki.

W zależności od stopnia uszkodzenia gniazda zasilania w laptopie, naprawimy je albo wymienimy na nowe. W zależności od skali uszkodzeń staramy się naprawiać złącza zasilania. Ostatecznością jest wymiana gniazda. Każdy przypadek i usterka rozpatrywane są jednak indywidualnie. W naszym serwisie komputerowym fachowcy zdiagnozują usterkę i doradzą, jakie rozwiązanie będzie dla Twojego laptopa najkorzystniejsze. Niekiedy gniazdo zasilania można naprawić, ale wymiana na nowe nie będzie się dużo różniła w cenie. Wtedy decyzję pozostawimy Tobie, doradzając, co będzie naszym zdaniem najlepsze dla twojego laptopa.

 

Wymiana złącza zasilania w laptopie wydaje się być naprawą łatwą, ale jest to czynność wymagająca kwalifikacji i doświadczenia, dlatego odradzamy majsterkowanie przy gnieździe zasilania na własną rękę. Samodzielne próby naprawy laptopa, mogą pogorszyć jego stan.