Jeśli twój komputer popsuł się całkowicie i po prostu się nie włącza, przyczyną może być awaria układu zasilania, ale popsuta może być również płyta główna. Dopiero obejrzenie twojego laptopa w naszym serwisie w Warszawie pozwoli jednoznacznie stwierdzić, co jest uszkodzone i co trzeba zrobić, aby to naprawić.

Płyta główna to kluczowy element w laptopie. Jest jak układ krwionośny u człowieka, która spina ze sobą wszystkie inne podzespoły: dysk, procesor, ekran, czy pamięć RAM. Awarie płyt głównych to jedne z najczęściej występujących usterek w laptopach. Ich przyczyny mogą być naprawdę różne. Może to być zalanie klawiatury, może to być nawet skok napięcia w sieci spowodowany burzą lub przegrzanie na skutek wadliwie działającego układu chłodzenia.

Same awarie płyt głównych też mogą być różne. Czasem spali się na niej jeden chip, który uniemożliwia pracę całego układu, a czasem spalona jest cała płyta główna. Dokładna analiza napięć na wszystkich elementach płyty głównej pozwoli nam to określić.

W najlepszym wypadku naprawa zajmie nam kilka godzin i będzie dość tania, a w najgorszym trzeba będzie wymienić płytę główną na nową. Aby to wiedzieć, będziemy musieli dokładnie zbadać twojego popsutego laptopa w naszym serwisie w Warszawie. Rzecz jasna na bieżąco będziemy cię informować, jakie są przyczyny usterki i jakie mamy sposoby na jej naprawę.

Możliwa też będzie sytuacja, w której sama naprawa będzie niewiele tańsza, niż wymiana płyty głównej na nową. Wtedy decyzja będzie należeć do ciebie, a my jedynie zasugerujemy, co naszym zdaniem jest lepsze.

Zapraszamy do naszego serwisu w Warszawie. Naprawiamy lub wymieniamy płyty główne praktycznie wszystkich marek laptopów.