Najpierw zawiasy w laptopie ciężko chodzą, a potem jedna chwila i trach! Wyłamałem laptop, co robić? Obudowa jest uszkodzona, zawias urwany, plastik odstaje, a komputera nie da się zamknąć lub otworzyć. Czy da się naprawić wyłamany ekran w domowych warunkach?

Jak skleić zawias w laptopie?

Komputer najlepiej zanieść do serwisu już wtedy, gdy zawiasy ciężko chodzą. To ostatnia chwila na oczyszczenie ich z nagromadzonego brudu, który blokuje ruch i może powodować uszkodzenie. Urwany zawias w laptopie może pociągnąć za sobą kolejne awarie. Nierzadko od naprężeń łamie się obudowa, a wraz z nią pęka monitor. Plastik odstaje w laptopie, a w okolicy łączenia klapy z klawiaturą widać uszkodzoną obudowę i jej ostre fragmenty.

Zniszczenia plastiku laptopa naprawiamy specjalnym klejem, który zapewnia dobre łączenie i mocne trzymanie uszkodzonych elementów. Przy większych ubytkach konieczna może być wymiana obudowy.

Klejenie klapy laptopa i zawiasów wymaga precyzji – tak by nie zniszczyć matrycy i nie zablokować ruchomych części. Warto również poświęcić więcej czasu na dobre dopasowanie poszczególnych części plastiku, oderwanych w wyniku wyłamania ekranu. Przez niezabezpieczone szpary może się dostawać do środka brud lub wilgoć, powodując uszkodzenia elektroniki.

Dlatego też gdy nie masz wystarczająco dużo cierpliwości na klejenie zawiasów laptopa w domu zapraszamy do serwisu laptopów w Warszawie.

Rozbiłem ekran w laptopie – co teraz?

Wyłamany ekran to znacznie większy problem. W wyniku za mocnego odchylenia klapy uszkodzeniu ulega nie tylko matryca, a czasami również inne części, np. płyta główna. W takiej sytuacji nie da się w warunkach domowych skleić laptopa. Wymaga on zaawansowanej diagnostyki w serwisie komputerowym, gdzie fachowiec oceni zakres zniszczeń i koszty naprawy rozbitego laptopa. Gdy uszkodzenia są poważne, może się okazać, że cena wymiany urwanego zawiasu i pękniętego ekranu jest tak wysoka, że lepiej zapłacić za nowy sprzęt.

Ile kosztuje naprawa laptopa w serwisie?

Z doświadczenia naszego serwisu wiemy, że rozbity ekran i uszkodzoną obudowę laptopa lepiej przekazać specjaliście do naprawy. W Internecie znaleźć można wiele porad jak skleić laptopa i co zrobić, gdy pękł ci monitor w laptopie. Niestety, naprawa w domowych warunkach często kończy się pogorszeniem sytuacji (np. źle sklejone zawiasy w laptopie ciężko chodzą i kolejny raz uszkadzają plastik obudowy, tym razem już na poważnie). Po kilku miesiącach komputer znów jest zepsuty, a koszt naprawy rozbitej obudowy jest znacznie wyższy niż wcześniej.

W serwisie nie tylko zajmiemy się klejeniem obudowy od laptopa ale również przesmarujemy i wymienimy uszkodzone lub zużyte elementy zawiasów. Zrobimy to tak, by całość pracowała płynnie i zawiasy nie zacierały się podczas użytkowania. Naprawiamy także inne awarie mechaniczne, np. gdy upadł ci laptop i nie chce się włączyć lub gdy rozbiłeś obudowę w laptopie. Zawsze na początek wykonujemy wstępną wycenę by było wiadomo ile kosztuje naprawa zepsutego komputera.

5/5 - (20 votes)