Wyłamany zawias w Macbooku sprawia, że sprawny komputer staje się w kilka chwil bezużyteczny. To jedna z najczęstszych przyczyn oddawania laptopów Apple do serwisu komputerowego. Awarie, które pociąga za sobą uszkodzenie zawiasów, ciężko naprawić w domowych warunkach. Konieczna jest pomoc wykwalifikowanych techników.

Kiedy dochodzi do wyłamania zawiasu w Macbook?

Najczęstszą przyczyną wyłamania zawiasów w laptopie jest za mocne odchylenie ekranu. Większość komputerów ma blokadę, która na to nie pozwala (zawiasy działają tylko w określonym zakresie). Zbyt duża siła nacisku powoduje, że plastik pęka. Notebook jest widocznie uszkodzony – popękany plastik odstaje w laptopie, bardzo często pęka też ramka ekranu i uszkodzeniu ulega matryca. W takiej sytuacji nie ma innego wyjścia jak zaniesienie komputera do serwisu, gdzie zostanie naprawiony.

Drugą przyczyną urwania zawiasów w Macbooku jest ich zatarcie. Użytkowanie komputera w różnych miejscach naraża go na zanieczyszczenia i kurz. Dostaje się on do różnych elementów obudowy (także do zawiasów), gdzie osadza się, utrudniając ich pracę. Jeżeli zawiasy w laptopie ciężko chodzą (ciężej niż na początku użytkowania) i coraz trudniej otworzyć klapę, wówczas konieczne jest czyszczenie obudowy Macbooka. Można do tego użyć sprężonego powietrza lub specjalnego odkurzacza do komputerów. Nie zawsze jednak przynosi to skutek. Czasami konieczne jest zdemontowanie klapy i czyszczenie laptopa dopiero po jej demontażu.

Naprawa zawiasu w Macbook AIR

Pęknięty zawias w Macbooku uniemożliwia (lub utrudnia) korzystanie z komputera. Konieczna jest jego szybka naprawa w serwisie laptopów, by pękająca obudowa laptopa nie uszkodziła kolejnych plastikowych elementów (m.in. tych przylegających do zawiasów). Dalsze korzystanie z komputera (bez naprawy) naraża elektronikę na uszkodzenia mechaniczne, bo obudowa nie chroni jej w wystarczający sposób. Często w wyniku wyłamania klapy Macbooka pęka również ekran. Uszkodzeniu mogą ulegać też inne komponenty (np. płyta główna).

Czym skleić zawias w Macbooku? Czy jest to możliwe w domu? Klejenie obudowy laptopa w domowych warunkach nie zawsze daje pożądany efekt, a często powoduje kolejne uszkodzenia mechaniczne. Dlaczego? Bo klejenie pękniętej obudowy komputera to zadanie dla cierpliwych i precyzyjnych osób. Wyłamany zawias w Macbook AIR / PRO musi zachować swoją mobilność, by otwieranie i zamykanie klapy laptopa nie powodowało kolejnych usterek. Najlepszym rozwiązaniem jest zaniesienie Macbooka do serwisu laptopów, gdzie zostanie profesjonalnie sklejony. Szkoda przecież zniszczyć komputer Apple przez nieumiejętne próby naprawienia uszkodzenia…

Zapraszamy do serwisu laptopów Apple Warszawa! Zajmiemy się twoim Macbookiem szybko i profesjonalnie, przywracając go do pełnej funkcjonalności.

Oceń