Serwis komputerowy Ratuj Laptopa (Warszawa, ul. Górczewska 62/64) oferuje usługę wymiany klawiatury w notebookach. Pracujemy z laptopami różnych producentów, wymieniając wszystkie rodzaje klawiatur: zarówno te nitowane, jak i przykręcane na śrubkach. Zapewniamy szybkie terminy realizacji i profesjonalne wykonanie usługi.

Czy to zepsuta klawiatura?

Uszkodzenie klawiatury może być widoczne od razu. Do takich usterek należą wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Jeżeli klawiatura zostanie uderzona, jest pęknięta, klawisze odpadają lub są wciśnięte na stałe (nie odskakują) to znak, że klawiatura nie działa prawidłowo. Najczęściej konieczna jest jej wymiana.

Widoczną usterką jest również zalanie klawiatury. Powoduje to przepięcie, co uszkadza elektronikę, może też mieć długofalowy wpływ. Gdy ciecz była słodka, cukier skrystalizuje się po odparowaniu wody. Jego kryształki blokują płynne działanie gumy przewodzącej znajdującej się pod klawiszami, uniemożliwiając korzystanie z nich (klawisz przeskakuje lub nie da się go wcisnąć).

Wśród niewidocznych gołym okiem usterek, które mogą wskazywać na uszkodzenie klawiatury, wymienia się piszczenie komputera. To reakcja na uszkodzenie elektroniki, kiedy impuls od klawisza do komputera jest przekazywany cały czas (jakby klawisz był non-stop wciśnięty). Niewidoczne są również usterki taśmy – mogą to być np. załamania, uniemożliwiające prawidłowe przekazanie impulsu od klawisza do komputera.

Zepsuta klawiatura – co robić?

Uszkodzenie klawiatury jest o tyle problematyczne, że najczęściej wymaga ona wymiany. Wystarczy by jeden klawisz nie działał poprawnie, a korzystanie z niej staje się niemożliwe.

W zależności od rodzaju awarii w naszym serwisie laptopów podejmujemy odpowiednie działania. Pierwszym jest szczegółowa diagnostyka, pomagająca dokładnie określić w czym tkwi problem. Następnie klawiatura jest demontowana. Klawiatury mocowane na śrubkach (wkładane w palmrest) można odkręcić w kilka minut. Więcej problemów sprawiają te nitowane, bo konieczne jest skorzystanie ze sprzętu do lutowania by zmiękczyć nity, które ją mocują. Taka klawiatura wymaga również precyzji przy montażu – złe osadzenie może powodować zapadanie się klawiatury lub jej nierówność.

Przy wymianie warto skorzystać z profesjonalnego serwisu komputerowego. Nie tylko uniknie on podstawowych błędów przy osadzaniu klawiatury z powrotem, ale również dobierze odpowiedni model do laptopa i doradzi co wybrać. Na rynku dostępne jest kilka rodzajów klawiatur, różniących się m.in. rodzajem, rozmieszczeniem i układem klawiszy. Można również wybrać coś ekstra, decydując się np. na klawiaturę podświetlaną, do pracy w nocy.

Zapraszamy do nas na wymianę klawiatury w twoim laptopie!

RatujLaptopa.pl

Serwis Laptopów, Warszawa ul. Górczewska 62/64

5/5 - (1 vote)